Vše o zateplení,
aneb odborníkem na zateplení snadno a rychle

Doporučujeme

 

Zateplení exteriérů

Chtělo by to zateplit, ale čím?

Stavební trh nabízí široký výběr zateplovacích materiálů v bohaté škále izolačních výrobků a systémů. Jak se v nabídce orientovat vám pomůže následující přehled vlastností jednotlivých materiálů, kde najdete výhody i nevýhody a možnosti jejich využití.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

A je tady podzim: zateplit dům či nezateplit? Za jak dlouho se investice vrátí?

Pokud přemýšlíte, jestli investovat do zateplení domu, dlouho se nerozmýšlejte. Investice se v tomto případě určitě vyplatí. Ekologická hlediska a stoupající ceny paliv mluví jednoznačně pro. Navíc vzroste hodnota domu, prodlouží se životnost stavby a zpříjemní se klima uvnitř budovy.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Nová fasáda nejen zkrášlí, ale také zateplí dům

Neustále se zvyšující ceny energií vedou majitele nemovitostí ke krokům, již dokáží snížit zbytečný únik tepla z jejich domu. Nové fasády, pod nimiž jsou zateplovací vrstvy, můžeme viděn nejen na rodinných, ale také na panelových domech. Studie posledních let prokazují, že díky fasádě se zateplovací vrstvou se daří ušetřit až 10 % nákladů vynaložených za teplo.

Na internetu nabízí zateplení domu a zhotovení nové fasády několik desítek firem. Ne všechny však provádí svoji práci kvalitně. I v tomto případě platí heslo, že nejlevnější dodavatel nemusí být tím nejkvalitnějším.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Zateplení panelových domů

Se zateplováním panelových domů se setkáváme od 90.let minulého století. Primární důvod k zateplení je především tepelná úspora. Zároveň tím ale chráníme stavební konstrukci domu, zlepšujeme mikroklima v bytě, prodlužujeme životnost domu a zlepšujeme jeho architektonický vzhled.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Jak zateplit dům s historicky cennou fasádou?

Historické a památkově chráněné budovy jsou obrazem starých časů. Vypovídají o tehdejší době použitím jistých materiálů, konstrukcí, postupem práce i celkovým estetickým vjemem. Cílem do budoucna by mělo být uchování historicky cenných staveb i pro další generace.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe